ROZHOVORY S FITNESS WOMANS | Simona Cahlová

Krásný den přeji!
Simču mnozí z Vás možná neznají, ale mnoho z Vás jí může znát z blogu - Stačí pochopit. Její příběh začal, když jí ručička na váze ukázala 70 kg, při její výšce 164 cm na svém blogu popisuje, že se cítila jako velryba. Aby se tak tedy necítila, řešila to hladovkou a neustálým cvičením, ano ta nejhorší cesta jakou si můžete zvolit. Váha jí klesla až na 58 kg. 
Potom poznala svého přítele a jídlo neřešila, jedla co chtěla a to se jí také podepsalo na váze, kdy jí jednoho dne váha ukázala skoro 100 kg. 
Potom si uvědomila, že to takhle dál nejde. Z jídelníčku vyřadila nezdravé jídlo a začala cvičit. Tím se jí povedlo dostat se na váhu 75 kg. Potom začala číst knížku od Antonie Mačingové a řídila se podle ní, takže jí váha klesla na 60 kg. 
Bohužel poté maličko polevila a váha se jí opět vrátila na 70 kg. Jak to bylo dál? To se dozvíte na jejím blogu (TADY)!

Simča dříve
ZDROJ

Simča dnes, jako bikina poprvé 
10414881_10204486635865930_3117847151788961297_n
ZDROJ
1. Simčo, jak vypadá tvůj jídelníček dnes a jak vypadal předtím?
Jak vypadal můj jídelníček v minulosti se hodně lišilo podle období. Jeden čas jsem jedla úplně bez sacharidů, z toho jen samá prázdná jídla jako pizza, hranolky, špagety se salámem, kečupem nebo rohlík se sýrem a sladkosti. Hodně jsem experimentovala.
Teď můžu říct, že jsem našla svoje vyvážené stravování, kdy si dám to, na co mám chuť. Jsem sacharidový typ, takže jídelníček bez ovoce, brambor, pečiva nebo špaget si nedovedu představit. Samozřejmě mám také dny, kdy si od sacharidů odlehčím a vyměním je za zeleninové polévky a pečenou zeleninu

2. Jak vypadá tvůj den?
Pracuji jako živnostník, takže většinou vstávám v 11 dopoledne, posnídám, jdu si zacvičit, pojíma do večera se válím u televize...
Počkat.. To není popis mého dne :D Tak znovu..
Pracuji jako živnostník, takže se snažím využít celý den aktivně a neprošvihnout ani chvilinku. Vstávám většinou v 6, dám si kafe, jdu si zaběhat, posnídám, jdu do fitka, poobědvám, mezitím zajdu nakoupit.. Odpoledne pracuji, odepisuji na maily, píšu články, vařím.. Většinou až do pozdních nočních hodin. Spát chodím nejdříve o půlnoci, někdy i později. Nerozlišuji víkendy a pracovní dny, ale volno si dopřávám samozřejmě taky :)

3. Máš nějaké motto?
Každý den ze sebe vydat to nejlepší, usínat s pocitem, že jsem dnešek prožila na 100%. Teď nemyslím jen to, že budu každý den v posilce lámat rekordy na dřep :)

4. Kdo je tvojí motivací?
Jestli myslíš ten „motor“, který mě ženě kupředu, tak ten vychází zevnitř.
Jinak mám obrovskou radost za to, možnost spolupráce s člověkem, jako je Honza Caha. Je to perfektní motivátor, trenér a člověk.

5. Měla jsi ze začátku podporu své rodiny, přítele a přátel?
Naši se o  ze začátku spíše báliNejdříve se mě snažili přemlouvat, abych zůstala ve fabrice, protože to je jistota. Proč riskovat, když mám jisté místo. Já jsem tu práci ale nenáviděla. Nemohla jsem se rozvíjet tam, kde jsem chtěla doopravdy, nemohla jsem pracovat na sobě a nezbývalo ani dostatek času na mé klientkyTen stereotyp mě ubíjel, každé ráno ve 4 vstát a vrátit se až ve 3 odpoledne. Takto to dál nešlo. Naši viděli, že mám trochu jinou povahu a „vyřídilku“ a že se tam prostě trápím. Od té doby mě podporují 100% a nakonec oni mi dodali odvahu dát výpověď, což byl jeden z nejtěžších, ale nejlepších a nejvíc zlomových kroků v mém životě.
Od přítele jsem měla podporu vždycky – ať už to bylo jakékoliv rozhodnutí nebo nápad. On mi řekne svůj názor a dál to nerozebírá. Řekne, že mám udělat to, čemu věřím, nic mi nevyvrací a ani do ničeho netlačí. Vím, že v něm mám psychickou podporu. Ale asi ze mě musí být občas na prášky (těžký život se střelcem) :D. Nejlepší kamarádka Lucinka je moje největší opora od začátku ve všem.

6. Tvůj nejoblíbenější cvik?
Tlaky na ramena na všechny způsoby, dřepy na všechny způsoby, podsazování pánve, stahování kladky, přítahy osy v předklonu, tlaky na legpressu jednou nohou

7. Jaký e-shop je podle tebe nejlepší?
Objednávám z více e-shopů, podle toho, kde mi to přijde v tu chvíli nejvýhodnější. Suplementy a oblečení třeba z aktinu nebo fitness007 a ořechová másla z nutspread.cz.

8. Když jedeš někam na dovolenou, užíváš si jí na plno, že neřešíš jídlo nebo jíš zdravě?
Popravdě označení „zdravě“ a „nezdravě“ se mi moc nelíbí.. Přijde mi to tak, že nějaké potraviny jsou všeobecně zavrhovány jen proto, že to tak někdo-někdy-někde určil. To je podle mě neobjektivní, demotivující a stresující. Vzdát se nějakého jídla.
Podle mě bychom měli jíst to, co chutná nám a co naše tělo vyžaduje (jak je schopno přijatou energii zpracovat).
No a tak jsem vlastně zodpověděla i otázku :) Na dovolené jím podobně jako doma, ale určitě neřeším žádné gramáže. Za tu dobu už vím, kolik toho sníst, aby mi nebylo těžce a na čem můžu dobře fungovat :)

9.Jaké zdravé a nezdravé jídlo je tvé nejoblíbenější?
Tak jak jsem psala o otázku výš, tak tyto dva pojmy nejsou objektivní, každý to má jinak.Všechna jídla, která vařím a chystám, připravuji tak, aby mi chutnaly a byly vždy něčím výjimečné :)
Co si dám občas - smažený květák nebo sýr s americkými bramborami, pizzu nebo McFlurry.

10. Děkuji Ti za rozhovor! Vzkázala by jsi něco čtenářům mého blogu a lidem, kteří cvičí a žijí zdravým stylem života?
Já děkuji za oslovení a zajímavé otázky !
Dělejte s láskou to, co vás baví. To je tajemství dlouhodobé spokojenosti :)

Simči facebook, blog, instagram a osobní stránka!

SLEDUJETE SIMČU?
JE VAŠÍ MOTIVACÍ? 

25 komentářů:

 1. Musí byť naozaj cieľavedomá, že dokázala až toľko schudnúť a že si to i udržala.

  Www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Simča je skvělá! Ale když tě to baví, tak není co řešit ;)

   Vymazat
 2. Taky dost bojuju s váhou, hlavně když peču :D To jde zdravá strava celkem bokem vždycky :D Každopádně klobouk dolů před Simčou, fakt perfektní proměna, moc jí to sluší a líbí se mi, jak přistupuje k jídlu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já právě peču zdravě a nezdravé potraviny nahrazuji zdravými ;)

   Vymazat
 3. Vypadá jako anorektička :( To není pěkné... :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale prosim tě, kde vypadá jako anorektička? Na fotce je v závodní formě! Anorektičky vypadají uplně, ale uplně jinak! Simča má štíhlou postavu a svaly. Zatím co anorektička je kost a kůže, která navíc nejí!!

   Vymazat
 4. Moc pěkné!! :) Znám ji a líbí se mi její styl..

  http://elenvankova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eli, děkuji :))
   Souhlasím s tebou Simča má skvělý styl!

   Vymazat
 5. Přesně, snad je v pořádku! Kamarádce taky začala anorexie tím, že hodně zhubla, přestože nejdřív měla nadváhu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ráda bych tuto debatu o anorexii ukončila!! Simča žádnou anorexii nemá, na fotkách jde o závodní formu. Když se Simča nepřipravuje na závody, tak její postava vypadá jinak, ale stále krásně. Stačí se mrknout na její Facebook či Instagram :)

   Vymazat
 6. Obdivujem ju za to, čo dokázala, to veľa ľudí naozaj nedokáže respektíve sa k tomu nedokúžu donútiť!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alex, naprosto s tebou souhlasím.. Mnoho lidí začne, ale nedokončí to a ona pokračuje stále dál a dál :)

   Vymazat
 7. Odpovědi
  1. Je to název rubriky/série těchto rozhovorů, takže womens :-)

   Vymazat
  2. neee... womAn - zena ako jednotne cislo a womEn - zeny ako mnozne cislo!

   Vymazat
  3. Jejda, děkuji moc za upozornění! Už jsem to opravila :))

   Vymazat
 8. Simču z nám z Instagramu a je fakt super, ušla obrovský kus cesty a za to ji obdivuji, narozdíl ode mě má o hodně víc pevnou vůli :) a taky se mi líbí její názor na to, jak lidi dělí jídlo an zdravé a nezdravé, myslím, že to máme stejně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Navíc je Simča velice milá a jde vidět, že to má vše srovnané a ví co chce :-)

   Vymazat
 9. Simču mám moc ráda :) Je to silná osobnost a skvělá osůbka :)

  OdpovědětVymazat
 10. Zajímavý článek :) Obdivuji jí, že tolik zhubla a je super, že jí tak jak má. Zdravým životním stylem jsem se stala celkem posedlá, takže se mi tenhle článek líbil. Palec na horu :)

  OdpovědětVymazat
 11. sleduji Simču na faceboku ráda čtu její příspěvky a moc jí fandím :))jen tak dál Simi

  OdpovědětVymazat

Moc ti děkuji za komentář a těším se na tvojí další návštěvu!