Rtěnka Gerard za pár korun, stojí za to? - Brische


Krásné odpoledne!
U mně na blogu je zvykem, že miluji M.A.C. rtěnky a nedám na ně dopustit. Recenze na mé nové rtěnky právě od této značky tu vidíte cca 1x do 2 měsíců. Ale není to tak, že bych si od jiných značek rtěnky nekupovala a používala pouze od té jedné. I když je pravdou, že nejčastěji na mých rtech můžete vidět od M.A.C. a to každý den jinou. Před cca 2 měsíci jsem si objednala z mého oblíbeného e-shopu Notino rtěnku od značky pro mě skoro neznámou, jelikož jsem od ní zkusila pouze jeden produkt, se kterým jsem nebyla moc spokojená (recenze TADY).
Ale už i v té recenzi na konturovací tužku jsme psala, že této značce zkusím dát další šanci a to v podobě jiného produktu. Jelikož jako kosmetický produkt rtěnka patří mezí mé denní produkty a na rtech musím mít nějakou rtěnku každý den, proto rozhodnutí padlo právě na rtěnku.
Dívala jsem se na hodnocení slečen, co přidaly pod produkt a rtěnce udělily plné hodnocení. Až na jedno, které ale bylo přidáno až nyní letos v lednu a bohužel se slečnou se musím shodnout, že má naprostou pravdu! Ale napřed se podíváme, co výrobce o rtěnce slibuje :)
Co rtěnka slibuje?
- hydratace 
- vydrží několik hodin
- intenzivní sytost barev 
- pestrá škála 
- chrání rty před vnějšími škodlivými faktory 

Začnu obalem, u kterého jsem kroutila hlavou hned. Obal je celý z nějakého levného plastu, který mě připomíná rtěnky pro malé holčičky, které mají svoje šminky z hračkářství a chtějí napodobit svojí maminku. Obal není vůbec bytelný, i když cestu v kosmetické taštičce přežil, ale víčko na obal vždy sedne, takovým způsobem, že mám strach aby se mi rtěnka neotevřela. Logo je stříbrné barvy a jediné co chválím je to, že se mi zatím neodškrábalo a nejsou ani sebemenší náznaky. Tvar samotné rtěnky se mi hned od začátku nezdál. Možná je to tím, že jsem zvyklá na maličko zaoblenější hrany rtěnek, ale u této byly hrany velice ostré. To by mi ale zas tolik nevadilo, kdyby.! Odstín jsem si vybrala náhodně a do vkusu svého jsem se odstínově trefila. Ten se mi moc líbí a vlastně i na rtech vypadá moc pěkně. Bohužel strukturou je rtěnka dost vedle. 

Již při prvním nanášení rtěnky jsem věděla, že s rtěnkou nebudu úplně kamarádka. Rtěnka při nanášení se mi na rtech začala jakoby drolit, což se mi nikdy u žádné rtěnky nestalo. Ale tak to jsem ještě překousla a malinké "drobečky" pomocí tyčinky do uší z rtů oddělala. A čekala, jak to s rtěnkou bude dál. Vykreslení rtů s rtěnkou také nešlo jako po másle, ale po ruce jsem nikde konturovací tužku neměla, tak jsme si musela pomoct sama a rty vykreslit pouze s rtěnkou. Ale šlo to, i když špatně a zase jsme si hezkého tvaru pomohla tyčinkou do uší. Pigmentace rtěnky je moc hezká a stačí pouze přes rty přejet jednou a máte moc hezkou sytou barvu. 

Rtěnka je hodně máslovitá, takže s hydratací problém nebyl. Co ale zásadně u rtěnek nemám ráda je jejich pachuť. Nevím, jak bych to popsala, ale určitě víte, co tím myslím. S rtěnkou jsem zkusila i jíst a pít. Výrobce uvádí, že rtěnka na rtech vydrží několik hodin a s tím jsem také počítala, takže je pro mě samozřejmostí, že rtěnka přežije pití i nějakou menší svačinku. Bohužel se stal opak! Rtěnka se mi obtiskla na hrníček, což je zcela běžná věc, ale právě s tou svačinkou to bylo horší. Na svačinku jsem zrovna měla nějaký kousek ovoce s jogurtem, takže jsem počítala a tajně doufala s tím, že by to mohla zvládnout. Ale nezvládla a po dojedení svačiny mě zbyla pouze rtěnka na okraji rtů, jako bych si dala pouze konturovací tužku. Rtěnce jsem dala druhou šanci a pouze jsem s ní pila. Po 1 hodině jsem rtěnku zkontrolovala a opět se z rtů vytrácela. Naštěstí jsem jí testovala pouze doma! 

Na závěr hodnocení bych chtěla říct, že téhle kosmetické značce další šanci již dávat nebudu a pro mě zcela vyhozené peníze, jelikož rtěnku používat nebudu a maximální jí využiji na nějaké DIY :)

Rtěnka má 4g 
Cena je 69 Kč 

8 komentářů:

 1. Na tu jsem se nedávno se zájmem dívala- tak jsem ráda, že už nemusím.

  OdpovědětVymazat
 2. nuž,niekedy vedia lacné značky prekvapiť aj kvalitnými produktami, ale často aj nie :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím, že i levné kosmetické značky dokážou překvapit s kvalitními produkt souhlasím. Bohužel tato značka u mě podruhé nezabodovala :-(

   Vymazat
 3. Taky jsem měla možnost vyzkoušet. Absolutně žádná výdrž a navíc jakási podivná parfemace. No nikdy víc :D

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejná zkušenost, jak vidím, tak to nebylo pouze špatným kusem :(

   Vymazat
 4. Já jsem si objednala také jednu od tého značky, ale takovou tenkou co vypadá jako tyčinka, ale zatím jsem ji nezkoušela, tak snad bude v pořádku.. :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud budeš psát recenzi na svůj blog, tak si jí určitě přečtu.. Jelikož já osobně již této značce dát šanci neplánuji :/

   Vymazat

Moc ti děkuji za komentář a těším se na tvojí další návštěvu!