Atopickou pokožku před sluncem je potřeba chránit! Opalovací krém SPF 50+ a mléko po opalování A-Derma


Léto stále ještě nekončí, venku sluníčko peče a proto je potřeba se v plném proudu starost o naší pokožku a to ještě více pokud se jedná o atopickou. Opět díky webovému portálu Blogerky.cz jsem měla možnost vyzkoušet nové produkty, abych byla přesnější, tak produkty jsem netestovala já, ale má sestra, která trpí na ekzém.

Značka A-Derma pro mě byla úplnou novinkou a nikdy jsem o ní neslyšela. Po zmíňce před sestrou mi řekla, že ona jí zná a dokonce od ní někdy v minulosti něco již zkusila. Poprosila jsem jí o vyzkoušení opalovacího krému a reparačního mléka s čím ona velice ráda souhlasila. Sestra je podobná nadšenkyně do kosmetiky, jako jsem já :)

Ve zkratce a v krátkém odstavci Ti tuhle značku představím. Jedná se o francouzskou dermokosmetickou značku, která obsahuje přírodní rostlinnou látku a na trhu je více jak 30 let. Specializuje se na přípravky určené pro atopickou a aknózní pokožku. Letos ale na trh uvedla novou řadu opalovacích přípravku, které jsem pro sestru dostala k testování.

K produktům jsem v balíčku dostala dopis, který vždy potěší a balíček vypadá hned jinak :) a mimo dopisu byl v balíčku také katalog.

Ochranný opalovací krém pro atopickou pokožku SPF 50+ je voděodolný, bez parfemace a obsahuje výtažek oleje z ovsa. Než jsem oba produkty předala sestře, tak jsem je sama držela v ruce, abych je nafotila. Mě samotnou zaujala pojistka, která na obou víčkách je dokud jí neodděláte a nerozhodnete se oba produkty poprvé použít. Obal je klasická krémová tuba o objemu 150 ml. Je opravdu bez parfemace. Aplikace na pokožku mi už popsala sestra a to i výsledky po několika vyzkoušení a pobytu na slunci.

Protože má krém hutnější konzistenci, tak se hůře roztíral a následně vsakoval do pokožky. Sestra si musela dát větší práci se zapracováním krému do kůže. Pokud tomu tak neučinila, tak měla pokožku bílou a vrstva se nevsákla. Za to ale krém opravdu pokožku před sluncem chránil, hydratoval, nebyla sebemenší známka vyrážky, mastného filmu, spálení a nezanechával na oblečení fleky.

Reparační mléko po opalování slibuje zklidnění, hydrataci a obnovu pokožky. Stejně jako krém, tak i tohle mléko obsahuje výtažek oleje z ovsa. Mléko má lepší a tekutější konzistenci a díky ní se lépe roztírá a vsakuje. Lepší roztírání mléka si sestra velice pochvalovala. Má velice jemnou a příjemnou parfemaci, která tvé čichové buňky rozhodně dráždit nebude, ba naopak. Ochranný krém o kterém jsem psala sice pokožku ochránil a nespálil, ale i tak bývá pokožka po opalování horká a proto jí mléko krásně po aplikaci ochladilo. Mléko má větší množství a to 250 ml.

Oba produkty na atopickou pokožku sestra doporučuje a byla s nimi spokojená! Krém i mléko lze zakoupit v různých lékárnách a na e-shopech za cenu okolo 500 Kč.  

Moc děkuji webovému portálu za poskytnutí produktů k testování.

7 komentářů:

 1. Super článok :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 2. Já naštěstí problémy s pokožkou a opalováním nemám, ale věřím, že tomu, kdo má atopickou pokožku, článek velmi pomohl :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adel, děkuji za komentář :) a doufám, že právě někomu recenze pomůže.

   Vymazat
 3. Od téhle značky jsem ještě nic neměla :)

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Thess, moc děkuji :) jsem ráda, že se článek líbí!

   Vymazat

Moc ti děkuji za komentář a těším se na tvojí další návštěvu!