Řasenka z kolekce mark pro objem a efekt umělých řas - Avon

 Kosmetickým produktem jako je řasenka, tak testuji celkem často. A to zejména protože se snažím její spotřební datum dodržovat, tak jak se doporučuje měnit řasenku po 3 měsících, ale ne po každé tomu tak je. Mezi řasenkami mám svojí stálici ke které se vždy vracím, ale ráda zkouším nové a hledám třeba i oblíbenkyni č.2. V před dovolenkovým nakupovacím článku jsem ti představovala mé nové kosmetické produkty, které jsme si zakoupila a mezi nimi byla i má nová řasenka, kterou jsem si zakoupila před Notino.cz, stejně jako ostatní produkty.

Bude to už několik měsíců (přesněji koncem února) zpět, co Avon představil novou "kolekci" dekorativní kosmetiky mark, kterou je ambasadorka Sabina Rojková. Velice se mě líbí nápad celé kolekce. Přijde mi zbytečné jí zde ve článku představovat, když si o ní můžeš přečíst na webu značky.


Co řasenka slibuje?
- efekt umělých řas 
- s klasickým kartáčkem pro vytvoření velkého objemu
- v nabídce více odstínů 

Hned na začátku hodnocení musím velice pochválit obal, který není nudný, ale zároveň není ani nijak přeplácaný. Je takový elegantní, přitažlivý a nebije do očí! Hlavně mě zaujal fialově lesklý detail na víčku. 

Při prvním otevření řasenky jsem se popravdě celkem lekla většího kartáčku. Dobře, nebudu to přehánět, zas tak velký není! Ale na mé zvyklé poměry u předešlých řasenek tomu tak je. Proto jsem byla zvědavá, jak se mi s takovým kartáčkem budou řasy malovat a to hlavně spodní. Ale zase se mi líbí, že je kartáček přírodní a ne umělý. Samozřejmě jsem si hned po kartáčku k řasence přičichla, abych zjistila, jestli bude patřit k těm, u kterých při nanášení na řasy zadržuji dech. Nebude! Tato řasenka nemá tu nehezkou klasickou "vůni". 

Já poprvé řasenku vyzkoušela při líčení do letadla, kdy jsem nahodila opravdu velice lehký look a to v podobě žádného make-upu, ale pouze bronzeru, obočí, tvářenky a řasenky. Řasenka se i přesto, že má větší kartáček nanáší velice dobře a to i na spodní řasy. Nikde se mi neobtiskla (není totiž tzv.mokrá), zaschla poměrně rychle a vytvořila moc hezké řasy.

Sebou na dovolenou jsem měla micelární vodu od značky Bioderma. Ani ve snu mě nenapadlo, že s odlíčením řasenky budu mít problém, přeci jenom se nejednalo o voděodolnou řasenku. Na hotel jsme dojeli pozdě v noci, celá unavená a těšila jsem do postele, jenže namalovaná spát opravdu nepůjdu! Řasenka celý den držela jak měla, nedrolila se, udělala mi opravdu krásné mrkací řasy, oči mi nedráždila, ale u odlíčení nastal menší problém. Onen zmiňovaná řasenka mark mi nešla micelární vodou odlíčit, sice se mi trošku podařilo dát z řas pryč, ale stejné tam ta řasenka byla, že bych s ní nadále mohla v noci fungovat a nikdo by nic nepoznal. Jsem si jistá, že micelární vodou to nebylo, jelikož jsem to zkusila i jiným odličovačem, který si sebou vezla mamka a problém nevyřešil. Takže jsem šla spát s řasenkou. Už jsem si představovala, jak jí ráno budu mít obtisklou všude kolem očí. Ale to se ráno nekonalo. Proto jsem s ní fungovala dál a nakonec jí po několika minutách "šmudlání" odličovačem dala dolů. Po celý zbytek dovolené jsem si půjčovala mamky řasenku, jelikož mi ten dlouhý proces při odličování za ten efekt nestál. 

Bylo mi ale líto řasenku nechat ležet v toaletce a proto jsme se jí rozhodla opět zkusit, ale za záměrem toho, že jí odlíčím odličovačem na voděodolný make-up, který má dvě složky a jednou z nich je olej. Zázrak! Překvapivě tímto produktem šla řasenka krásně dolů. 

Na závěr celého hodnocení řasenky mark bych chtěla říct, že řasenku za mě mohu doporučit a to i těm slečnám, které mají citlivější oči. Ale k odlíčení budeš muset sáhnout pro nějaký tvůj oblíbený dvoufázový odličovač, protože micelární voda stačit nebude!

Řasenka pro objem a efekt umělých řas stojí 109 Kč

18 komentářů:

 1. Mám doma asi tri riasenky od Avonu a všetky si len chválim. Mám rada, že avon ako jedna z mála cenovo dostupnejších značiek robí riasenky aj v hnedom prevedení. V drogérii je ich veľmi máličko. Teraz niekedy by som sa mala dostať k katalógu tak by som si ju tam pozrela lebo už mi moje dochádzajú
  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Alex,
   tato řasenka nebyla má první z Avonu, také mám od něj řasenky moc ráda. S tím barevným provedením máš naprostou pravdu :)

   Vymazat
 2. Od Avonu už objednávám jen výjimečně, ale řasenky mají dobré, třeba Big Shock :-)
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavli, také mám s tou Big Shock jenom dobré zkušenosti :)

   Vymazat
 3. Mně tyhle velké tlusté "štětce" nevyhovují a mám pocit, že docela slepují řasy... já teda kvůli sportu kupuji voděodolné a nejlepší výběr cena / kvalita mi vyšel u Oriflame.. v drogeriích je mívají často zbytečně předražené.
  www.linheart.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Od Avonu už neobjednávám, používám Benefití řasenku, ale tahle vypadá dobře 🙂
  SmileThess

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od Benefitu jsem ještě nic nezkoušela, ale na řasenku jsem slyšela plno pozitivních ohlasů :)

   Vymazat
 5. Pekne si tú špirálu opísala. Veľmi sa mi páči jej dizajn. ;)Sledujem! :)

  www.annslifea.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za krásný komentář :)! Design má opravdu krásný. Jsem ráda, že jsi se stala mojí novou čtenářkou blogu..

   Vymazat
 6. Řasenka dělá krásné řasy, ale celkově mě řasenky od Avonu moc nelákají, mám jiné favority :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 7. Super článok :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 8. Wow, ta je fakt zajíamá. Efekt viditelný na první pohled. :) Š

  Corculum | Stepanka_T

  OdpovědětVymazat
 9. Zrovna řasenky jsou hrozně individuální a záleží, jaké člověk má řasy. Mně bohužel ty od Avonu nevyhovují, takže tuhle asi vynechám. :)
  Katarina - BEAUTY TALK blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katarino, souhlasím s tebou. Řasenka je jedna z produktů, u které je to hodně individuální. Ne, každému vyhovuje, to co ostatním.

   Vymazat

Moc ti děkuji za komentář a těším se na tvojí další návštěvu!