Relaxační a ozdravující minerální koupelová sůl MeineBase


 Říká ti něco zásadito-minerální koupelová sůl, která obsahuje osm jemně mletých drahých kamenů? Já jsem jí donedávna také vůbec neznala a už teď vím, že to byla chyba :) Ty důvody se dozvíš v recenzi, pokud ve čtení budeš pokračovat dál.
Tato koupelová sůl má optimální hodnotu pH 8,5. Použít jí můžeš na úplně celé tělo a to na různé koupele, peelingy, masáže, zábaly, výplachy, péče o dutinu ústní, inhalaci, parní lázně, deodorant, dětské péče a mnoho dalšího. Opravdu mě její velká využitost hodně překvapila.

Mimo jiné má i plno výhod, mezi ty hlavní výhody patří přírodní vyčištění, hydratace pokožky, hebkost a je bez konzervačních látek, barviv a aromatických látek. Hned na začátku jsem psala o osmi drahých kamenech, jaké to tedy jsou? Achat, Karneol, Citrín, Chryzopras, Onyx, Bergkristall, Saphir a Chalcedon.

Achat - patří ke kamenům pro malé děti, pomáhá předcházet střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávení, napomáhá při léčbě očí, žaludku a dělohy, očisťuje lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní oběh, chrání a napomáhá při léčbě kožních chorob. 
Karneol - předchází kožním onemocněním, zastavuje krvácení z nosu a pomáhá při jiných nemocech s krví, univerzální ochrana zdraví, dodává sílu,navozuje klidný spánek, zahání noční můry, zvyšuje plodnost a léčí různé nemoci, jako je frigidita, impotence, artritida, kosti, šlachy a deprese. 
Citrín - odstraňuje negativní energii, proti nočním můrám, obnovuje ztracené síly a energii, působí na chronicky únavový syndrom, povzbuzuje trávení, slezinu a slinivku břišní, pomáhá při očních problémech, podporuje krevní oběh, udržuje v rovnováze činnost štítné žlázy, posiluje nervy a příznivě působí při zácpě a zabírá na celulitidu. 
Chryzopras - pomáhá snížit krevní tlak nebo potlačit menstruační bolesti a odstraňuje stres a napětí. 
Onyx - působí na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí kožní poruchy a problémy nohou.
Bergkristall neboli křemen - patří k jednim z nejúčinnějších léčivých krystalů na světě, zesiluje energii a zároveň jí uvolňuje a reguluje, povzbuzuje psychiku, samostatnost, odstraňuje bloky, vhodný na všechny zdravotní problémy, tiší bolest hlavy a zubů, nevolnost, podporuje zažívání, posiluje imunitu a zvyšuje laktaci. 
Saphir neboli safír - posiluje oči, snižuje horečku, zastavuje krvácení z nosu, posiluje cévy, léčí štítnou žlázu, poruchy krve a odstraňuje stres.
Chalcedon - léčí vše špatné, zvyšuje tělesnou energii, působí na oběhový systém, žlučník, slezinu, kosti, oči a zvyšuje tvorbu mateřského mléka.

Sůl se prodává v různě velkém množství. Mě se do rukou dostala nádoba se 750g, což je odhadem pro 15 celotělových koupelí nebo 100 koupelí chodidel. Já jsem minerální koupelovou sůl vyzkoušela na koupel chodidel, rukou, bělení zubů a jako roztok. 

Při koupeli chodidel jsem použila 1 vrchovatou čajovou lžičku soli na menší vaničku teplé vody, kde jsem si nohy regenerovala půl hodiny. Hned jsem poznala, že bude o chodidla dobře postaráno. Sůl nemá žádné aroma, ale při relaxační koupeli si pár kapek tvého například oblíbeného esenciálního oleje můžeš přidat, skvělá by byla třeba levandule. Když se sůl smíchá s vodou, tak se vytvoří taková jiná struktura, než obvykle. Voda je díky soli maličko "slizčí" a chodidla zajímavě "obalí" a zregeneruje, díky tomu není potřeba jiná péče, jako je například mazání krémem. Sůl se o to postará sama. To stejné platí při koupeli rukou :) 

U čištění zubů to bylo samozřejmě jiné. Na kartáček jsem nanesla mojí oblíbenou pastu bez fluoru a poté kartáček maličko namočila do roztoku vody a soli. Po namočení jsem si klasicky čistila zuby, jak jsem zvyklá. Po prvním vyčištění jsem poznala, že je ústní dutina jiná. Byla pochopitelně slanější, čistší a zuby byly více vyčištěné, bělejší ale určitě nemusíš mít strach, že i když máš citliví zuby, že tě budou bolet, díky obsahuje hydrogenuhličitanu sodného. 
Na závěr celé recenze bych určitě chtěla říct, že jsem se solí spokojená a díky velkému balení jí využiji nejspíš i na nějaké vánoční dárky :)

Koupelovou sůl a jiné výrobky od značky P. Jentschura seženete na webu regenerujte.cz
Moc děkuji portálu blogerky.cz za poskytnutí zásadito-minerální koupelové soli!

4 komentáře:

 1. Teda, to je vážně multifunkční produkt:D určitě na ní mrknu:)
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Niky, rozhodně se na sůl podívej :) jak sama říkáš je opravdu multifunkční.

   Vymazat
 2. Také jsem vyzkoušela a ačkoliv se tvářila jako obyčejná sůl do koupele, mile mě svými účinky překvapila :-)
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně takový názor mám také. Nevěděla jsem, co od soli očekávat a mile mě překvapila :)

   Vymazat

Moc ti děkuji za komentář a těším se na tvojí další návštěvu!