Udělej si osvěžující, sladkou chvilku pro sebe! Iced Latte with beans


To jsou poslední dny pořádný pařáky, co? Proto je potřeba něčím své tělo ochladit. Nejlepší je být ve vodě, to je jasné. Já to doma řeším vířivkou :-) ale vždy to chce ještě něco dobrého na chuť. Já díky výzvě mohla vytvořit tenhle recept, který báječně osvěží tělo, pochutnáš si a ještě ti dodá prospěšné látky.

Na vymyšlení receptu, který má být tématicky k létu, tedy letní nápoj jsem dostala obrovský pytel (750g) horkých bobů. Mimo 82% kakaových bobů, které jsou pro tělo velmi zdravé obsahuje dále ještě přírodní kakaový prášek, třtinový cukr a kakaové máslo. To je celé složení, jen čtyři suroviny!

Kakaové boby neprocházejí pražením, tudíž si zachovávají všechny své prospěšné látky. Jsou zdrojem železa, manganu, hořčíku, chromu, zinku a mědi. Je známo, že se pro zdraví doporučuje vysoko % čokoláda nebo právě čistě nezpracované kakaové boby.
Ke směsi Horkých bobů jsem ještě obdržela letáček s informacemi, který je designově velmi hezky vytvořen a plastovou odměrku pro dávkování prášku. Zde se to někomu nemusí líbit, jelikož je to plast! A plast je teď VELKÉ téma, já se přiznám, že tohle jde ještě mimo mě.

Moc se mi líbí uzavírání sáčku, které je na tlak a lze ho stále uzavírat, takže k tomu nepotřebuji žádnou svorku, kolíček, gumičku nebo dokonce směs celou přesypávat do jiné nádoby. Hned po otevření jsem cítila úžasnou kakaovou vůni a přesně takhle voněl i samotný nápoj.

Dlouho jsem přemýšlela, jaký nápoj ze směsi vymyslet. Úplně první mě napadlo nějaké smoothie, to může být také osvěžující (chlazené). Ale já zkrátka miluji kávu a nebo si ráda dám i bezkofeinovou směs, tedy v mém případě to je Caro. V den, kdy jsem si nápoj dělala, tak jedna silná káva už byla ve mně a na další chuť nebyla. Proto jsem sáhla po Caru a vytvořila tak osvěžující ledové  bezkofeinové latte s doplněné chutí horkých kakaových bobů, mňam!

Příprava směsi bobů má jeden postup, který uvádí i sám výrobce ze zadní strany na příbalovém letáčku. Základ pro latte jsem tedy tvořila dle postupu, který zde psát nebudu, to mi přijde zbytečné. Ale postup pro mé Iced Latte with beans ti mile ráda prozradím, ať si můžeš pochutnat se mnou.

Potřebné suroviny: mléko, 1 odměrku směsi horkých bobů, vodu, kávu (v mém případě Caro), kokosové chipsy a skořici. Pokud by do nápoje bylo použité rostlinné mléko (neboli rostlinný nápoj, tak si Latte může udělat i vegan) to jen takový tip, že i vegani tuhle směs a celkový nápoj mohou ochutnat. 

Příprava nápoje:

1. Nápoj z horkých bobů vytvořím dle uvedeného postupu od výrobce.

2. Uvařím si vodu na přípravu kávy. Do sklenice si naliji nápoj z horkých bobů, přiliji uvařenou kávu a nechám vychladit (buď do lednice nebo mohu přidat led).

3. V ručním šlehači na mléko si vyšlehám z mléka domácí pěnu a přidám jí na vychlazený nápoj. Posypu skořicí a ozdobím chipsy z kokosu. Tím má příprava končí. 

Já si ještě na talířek dala kousek domácího švestkového koláče s drobenkou, který jsem pekla a šla si Iced Latte with beans s koláčem vychutnat :-) Mňam!! Musím říct, že nápoj chutnal opravdu výborně. Mé obavy, že bude příliš sladký byly naprosto zbytečné. Stále si i s obsahem třtinového cukru boby zachovávají svojí lehce nahořklou chuť. Na fotce ještě můžeš vidět, jak jsem si zbylou hotovou směs horkých bobů dala do formiček na led, ta šla ihned po focení na mrazák a po zmrazení to bude skvělý osvěžující bonbónek, hihi..

Na závěr bych chtěla poděkovat webu Blogerky.cz a horkeboby.cz za poskytnutí směsi! 

Také máš v tomhle úmorně teplném počasí ráda ledový nápoj? 
Znáš Horké boby? 

12 komentářů:

 1. O tomto výrobku jsem ještě neslyšela, ale vypadá to zajímavě! :) I když bych si možná udělala spíše to smoothie, protože pití kávy se snažím omezovat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím, že smoothie z toho musí být také výborné :-)

   Vymazat
 2. Horké boby jsem ještě nejedla, ale vypadá to skvěle. Recept se mi líbí, já si dělám obyčejnou ledovou kávu. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to já když obyčejnou, tak volím Frappé :) to mě naučil dělat švagr z Řecka, takže pravé nefalšované řecké Frappéčko.

   Vymazat
 3. Vypadá to super, hned bych si dala :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
 4. Vyzerá to super! Ľadovú kávu pijem na litre cez leto, hneď by som si jednu dala.
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE  OdpovědětVymazat
 5. Znám a také jsem z nich vymýšlela recept. Moje volba padla na to smoothie :) Rychlé a krásně osvěží ♥ Moc povedený recept. Líbí se mi, jak jsi je teď začala víc zařazovat, to je něco pro mě!

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Míšo :-) No recepty jsem na blog psala hlavně kvůli těm výzvám, ale možná sem tam nějaký ten recept zveřejním i bez výzev :-) uvidím.

   Vymazat

Moc ti děkuji za komentář a těším se na tvojí další návštěvu!